10 Şubat 2009 Salı

DADANT KOVANLARIM BOYAMAYA HAZIR

Dadant kovan standart kovanlanlarla yan yana çekilmiş fotoğraf.
Dadant kovanlarım nihayet bitti boyanmaya hazır. Kovanlar hurda ağaçtan yapıldığı için bazı yerlerinde çivi delikleri mevcut. Bu yüzden boyamadan önce macun çekilerek çivi deliklerinin kapanması sağlanacak sonra boya yapılacak.Kovanlar aynı zamanda polen kapanlı olarak yapıldı. Bu baharda nasip olursa arılandırılacak.
İçanadolu işte bahar geldi derken dünden bu güne kadar yağan yağmurla birlikte soğuk bir hava geldi. Bu akşam kar yağarsa hiç şaşırmam çok soğuk bir hava var dışarıda, belli olmuyor işte bozkır iklimi, Hayırlısı.

6 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Bünyamin bey yeni mamulleriniz hayırlı uğurlu olsun,bu güzellikler verim olarakta devam eder inşallah,bol verimli bir sezon dileklerimle.

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Bünyamin Bey kovanlarınız hayırlı olsun.Yalnız dikkatimi çekti kovan musluk tahtası çok büyük bunun ne gibi avantaj sağlayacağını düşünüyorsunuz.Bilgi sahibi olmak açısından soruyorum.

mahmudiyearicilik dedi ki...

Teşekkürler ilhami bey.
Yusuf bey çok dikkatlisiniz, evet kovanın uçuş tahtası genişliği 10cm. genişliğinde zaten kovan da buyük dadant tipi kovan 12 çerçeveli ve çerçeve ölçüleri de kullanmış olduğumuz çerçevelerden büyük, uçuş tahtasının büyük olması çok kalabalık mevcutlu kovanlarda daha iyi olur diye düşündüm. Kovan ölçülerini Murat AKIN hOCAMDAM aldım böyle bir şey çıktı ortaya.
SAYGILAR

UĞUR KIRAN dedi ki...

O kovanlar ağzına kadar balla dolar taşar inşallah.

MURAT AKIN - ARICI dedi ki...

Sayın Bünyamin Bey:
Kovan ölçülerini verdik yapmışsınız güzel olmuş.
Asıl beni düşündüren o kovanlar balla dolunca taşırken benim adımı çok anarsınız da nasıl bilemem!!!
En sonunda kabak başıma patlayacak gibime geliyor.

erbabarici dedi ki...

hayırlı olsun içleri arı dolsun....
SELAMLAR..