23 Nisan 2009 Perşembe

ÇALIŞMAYA DEVAM

Bahçemden başka bir güzellik. Hediye olarak gönderilen lale soğanlarını diktim bahar geldi, yukarıda görüldüğü gibi hepsi çiçek açtı. Bu gün 24 Nisan 2009 dün hazırladım ama bilgisayardaki problem yüzünden bu güne kaldı. Bu gün de çoook soğuk vişneler çiçek açmış durumda ama yağmur ve soğuk üzerinde arı görünmüyor.

Havaların kapalı ve yağmurlu gitmesinden arılıkta çalışamadığım için evde boş durmayalım dedim ve çerçeveleri çaktım ve telledim. Boş durmak yok. Yukarıdaki iki çerçeve birisi standart langstrof kovan diğeri ise dadant kovanın kuluçkalığına ait bir çerçeve bayağı farklı.


Farklı farklı kovanlar olunca çerçeveler de böyle farklı farklı olmak zorunda.


KIVIRCIK BAYRAM'IN ARILIĞI
Arabadan iner inmez maske tak ve arılıktan uzaklaşana kadar maske çıkartmak yok. Bayram'ın nöbetçiler güzel iş yapıyor. Bir kovan var yetiyor işte.


Arılığın önündeki sürülü alana arı otu (fesalya) ekili çiçek açtığında uzun süre çiçekli kalıyor.Arılıkta fotoğraf çekiyorum yüzünüz görünmüyor desemde, Kıvırcık Bayram ve Hasan ÖZGÖR maskeyi çıkartmaya niyetleri yok.


6 yorum:

taskın dedi ki...

MAŞALLAH DİYEYİM
ARICININ ÇALIŞKANI BÖYLE OLUR İŞTE
BAŞARILAR

PINARHİSARLI ARICI dedi ki...

arkadaşının arılıgında bence ya açlık problemi yada genetik afrika arısı karışıklıgı var ben öyle arıların analarını degiştirip uysallaştırıyorum bahcemde köpek var gerisi yalan insan yaptıgı işten zevk almalı yoksa o ızdırap niye cekilsinki arı dediğin sahibine sadık olur ben eldiven maske ve örtü kullanmam tek körük oda arı ile aramdaki iletişim aracı oldugu icindir . BOL BALLI YIL DİLERİM

ALİ ŞEKERLİ dedi ki...

Üstadım kolay gelsin herşey gönlünüzce olsun.
İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

UĞUR KIRAN dedi ki...

KIVIRCIK BAYRAMIN LAKBI NERDEN GELİYO MERAK ETTİM DOĞRUSU.

BOZÜYÜKLÜ ARICI dedi ki...

Maşallah Bünyamin bey;

Boş durdugunuz vaki.emeklerinizin karşılıgını ,işallah alırsınız.
Birtek bende degilmiş demekki bekçi arı,ben bir yolunu bulur gibi oldum,Arif kardeşim den gelin alacagım. işallah kıvırcık bayramda bir yolunu bulur.

Yılınız bereketli olsun,dostlar.

muratakın dedi ki...

Sayın Bünyamin Bey:
Evin artan boyasından boyadığın kovanın çerçevelerine üç tel az gibi geldi bana.

Birde bayramın arıları gibi arısı olanlara Allah kolaylk versin zaman gelir yaka silkelersiniz.
Helede hasatta.

Saygılar.