20 Aralık 2009 Pazar

DÜN BU GÜN

DÜN;


Dün Bilecik'te yapılan www. arıcılık.gen.tr. deki formun canlı yapılan organizasyonuna katıldım. Organizasyon beklenenden çok bir katılım ile gerçekleşti. Beni de buraya davet edenlere ve bu organizasyonu düzenleyenlere buradan çok teşekkürler ediyorum. İsim yazmıyorum çünkü emeği geçen herkese teşekkürler.Sabah karşılama kahvaltısı yapılan konuşmalar, tanışma faslı herşey çok güzeldi. Arıcılık konusunda değişik hareketli bir gün yaşadım.


Fotoğrafta Bio Hayat ilaç firmasından Harun Bey, arkadaşım 112 İbrahim Bey, Mahmudiye'nin Hamidiye köyünden Sait ÜNERLİ Bey, Hüseyin Bey sabah kahvaltısında.
Arif UYSAL, 112 İbrahim ve ben verilen sigara molasında.

Yukarıdaki fotoğrafta canlı foruma katılan Eskişehir'liler bir arada görülmekte. Murat AKIN Hocam Trakya'dan gelmesine rağmen, kendisi Eskişehir'li zaten Es-es'e geldi ve oradan birlikte Bilecik' e hareket ettik.Bu karelerde de Zonguldak Arı yetiştiricileri Başkanı Selehattin GÜNEY ben de Es-Es 'liyim diyerek karelerde yerini aldı.

Günün anısına çektirelen fotoğraf bende yok onu yayınlayamıyorum. Kalabalık gurubu, Bir tek aramızda bulunan mesleği fotoğrafçılık olan Sadettin ENGİN Bey alabildi sanıyorum, bizim amatör makinalarla bunu beceremedik. Ya da çok uzağa giderek çekmek gerekiyordu. Profosyenel olarak Sadettin Beyin blogunda görebiliriz sanıyorum.

BU GÜN
Bu gün Aralık ayının 20'si olmasına rağmen, bir önceki haberde "kış geldi" diye yayınlamış olduğum habere itiraz edercesine kovanlar hareketli idi. Bu fotoğraflar Arkadaşım İbrahim ile birlikte bu gün çektik.


Yukarıda görülen İbrahim arkadaşımın arılığı, onun arılığını da dolaştık. Orada da durum aynı. En altta iki video var birisi benim arılıktan, diğeri İbrahim'in arılığında çekildi.


İbrahim'in arılığında yapılan bahçeden bu sene azami derecede faydalandık. Son olarak da kalan havuçlardan ihtiyacımız kadar çıkartarak topladık.


Doğal organik ürünlerden, kendin pişir kendin ye gibi, kendin topla kendin ye.İbrahim'in arılığından bu gün çekilen video.

Bu da benim arılıktan.

7 yorum:

HB dedi ki...

Abi Bilecik toplantısı yapılacağı tarihte kar beklerken, sanırım tam arifesine denk geldik.

Bu güzel havanın arkası büyük ihtimal kar olacak.

Karlı fotolar da gelir inşallah.

Mustafa Hilmi ÖZKAL dedi ki...

Selam usta
Bilecik toplantısının hayırlara vesile olmasını diler senden izlenimlerini zaman zaman bizlere faydalı olaçak bilgi birikimlerini aktarırsan memnun olurum selamlar

taskın dedi ki...

selamlar
oragnizasyon hayırlı olsun

UNUTMAZSOY ARICILIK dedi ki...

Organizasyon hayırlı olsun Bünyamin Abi.İnşallah fazlasıyla faydalı olmuştur.Bizlerden sizin izlenimlerden hisse kaparız inşallah...Saygı ve selamlarımla...

erbabaricihasanhoca dedi ki...

Merhaba abi;
Güzel bir anı olmuştur umarım....

Mesologgi bee dedi ki...

HAPPY NEW YEAR 2010
And best results with honey produce

UNUTMAZSOY ARICILIK dedi ki...

YENİ YILINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR DAHA NİCE YILLARI SEVDİKLERİNİZLE SAĞLIK MUTLULUK VE BEREKET İÇİNDE GEÇİRMENİZİ DİLERİM...