29 Ocak 2010 Cuma

KIŞ MANZARALARI

Ana çiftleştirme kutusu olarak kullanmış olduğum, küçük kovanların önleri kar ile kapanmış durumda. Geçen sene ve ondan önceki sene çok güzel çıkıyorlar kıştan. Bakalım bu sene ne yapacaklar. Baharda belli olacak.

Bu strafor kutularda dolu, çerçeve ölçüleri diğer ahşap kovan çerçeveleri ile aynı ölçülerde, yani normal standart çerçevenin yarısı.


Yukarıdaki ve aşağıdaki fotoğraflar, bahçeden görüntüler.Arılıktan strafor kutular. Bunlar da çiftleştirme kutusu olarak kullanılacak, hayırlısı ,


Yukarıda ve aşağıda görünen kovanlar, bunlar biraz fazla 22 tane çerçeve alabiliyor. Buradan yani bu kovanlardan alınan arılı çerçeveler ile yeni kovancık oluşturuyordum. Bu kış hepsi dolu kaldı baharda lazım olur.


Eskişehir caddesi, aşağıda ve yukarıda görülüyor. Sabahın erken saatlerinde buzlu bir yol, öğleden sonra ise yumuşayan hava ve eriyen karlar.

Ormantepe yolu, bu yoldan çarşıya doğru giderek ilçenin kuşbakışı gibi resimlerini çektim.


Kar yağmasını isteyen çocuklar, en neşheli onlar, kimisi naylon ile kimisi su bidonu ile kızak kayıyorlar. Hava sağuk değil, bu resimler ve videolar dün çekildi. Bu gün yayınladım, bu gün ise yerlerde kar kalmadı, yine eridi gitti.

Hiç yorum yok: