10 Haziran 2010 Perşembe

YAĞIŞLAR DEVAM EDİYOR

Geçen hafta sonu Pazar günü yağan sağnak yağmur ve sonrasında dolu yağması, sonucunda her yer göle döndü. Yağış süresi toplam 15-20 dakika sürdü her taraf sular seller oldu. Bu şiddetli yağışlar çok görülen yağış şekli değil bizim buralarda. Çiftçi arkadaşların sohbetlerinden anladığım kadarı ile tarlalarda çok miktarda zarar olduğunu söylüyorlar. Arpa tarlarının ve ayçiçek tarlalarında meydana gelen hasarları anlatıyorlar. Hayırlısı

Yağışın ardından Belediye ekipleri humalı bir çalışma içerisinde kapanan yerler açılıyor. İtfaiye su basan evlerden suları çekti. Yeni yağışlar için de tahliye kanalları açıldı.Bu gün biraz güneş çıkınca arılar yavru uçurmaya başladılar.


Yavru uçuran kovanlar dan görüntüler.


Bu da başka bir güzellik, yağmurdan sonra açılmış, tüm güzelliğini sergiliyor.

Bu çalışmalar da arılığımın yanından geçen Seyidi suyu deresinin temizlenme çalışmaları, bu gün son süratle devam ediyor. İş makinası operatörü Ramazan Bey pür dikkat işini yapıyor.Derenin içerisinde bulunan sazlar ve batak çamuru temizleniyor. Temizlenen bölümde suyun akışı biraz daha hızlı akmaya başlıyor. Göz ile farkedilebiliyor.


Derenin kenarında karga yavrusu, nedendir bilemiyorum uçamadı otların arasından elimle koymuş gibi yakalandı bana, biraz sevdim daha sonra bıraktım otların arasına. Daha sonra baktım yoktu, herhalde uçmayı başardı.Bunlar da kısa da olsa videolarım.

Hiç yorum yok: