27 Ocak 2012 Cuma

TİPİ ŞEKLİNDE YAĞAN KAR


Bu gün tipi şeklinde yağan karla uyandık. Kar yağışının yanında havanın rüzgarlı olması  karların rüzgar almayan yerlerde çok fazla yığılmasına neden oldu.


İlçemiz Eskişehir Caddesinden görüntüler bu cadde  şehre bağlantı yolumuz. Yolu açık tutabilmek için Belediye iş makinaları yoğun bir çaba sarfediyor. gördüğüm kadarı ile üç defa bu yol temizlendiği halde görüntü bu şekilde.Tipi şeklinde kar yağışı devam ediyor. Yol ile banket nerede ise aynı yüksekliğe gelmiş durumda. Aşağıdaki resimde serçe kuşları ağacın dallarının arasında kardan ve soğuktan korunmaya çalışıyor. Hocam (Emekli Öğretmen) kahvede neşesi yerinde.


Kar yağışında hava genellikle yumuşak olur, bu gün öyle değil kar tipi şeklinde yağınca aynı zamanda hava oldukça soğuk.Kar yağsada işleri olanlar işlerine devam ediyor. Yol fazla hareketli olmamakla beraber, Fırının ekmek arabası, bakkallara ekmek dağıtım işini sürdüyor.

Bu gün böyle, aslında arılığa gidip kovanları fotoğraflamak istedim ama tipi çok fazla hava müsait olduğunda resimlerim inşallah.

Hiç yorum yok: